DIAGNOZA AUTYZMU I ZESPOŁU ASPERGERA

Diagnoza autyzmu

Wczesna diagnoza autyzmu ma kluczowy wpływ na efekty postępowania terapeutycznego – pierwsze lata dzieciństwa to czas, którego nie można zmarnować. Im szybciej dziecko zostanie objęte opieką terapeutów, tym większe będą szanse na jego usamodzielnienie i prawidłowe funkcjonowanie społeczne w dorosłym życiu.

Jeśli niepokoi Państwa: opóźnienie mowy dziecka, brak reakcji na osoby w otoczeniu, nadwrażliwość słuchowa czy też to, że dziecko bawi się zabawkami niezgodnie z ich przeznaczeniem – nie powinniście zwlekać z konsultacją specjalistyczną.

W skład zespołu diagnostycznego JuniorMed zgodnie ze światowymi standardami wchodzą specjaliści z wieloletnim doświadczeniem w tej dziedzinie: psycholog, psychiatra i logopeda. Do rozpoznania konieczne jest odbycie konsultacji z każdym z ww. specjalistów, po których wydawana jest opinia. Jest ona podstawą do ubiegania się o orzeczenie o niepełnosprawności dziecka oraz orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, a także opinii o wczesnym wspomaganiu rozwoju.

W JuniorMed prowadzimy również terapię autyzmu, w naszej ofercie znajdziecie Państwo m.in: integrację sensoryczną, terapię polisensoryczną, neurologopedię, zajęcia pedagogiczne i psychoedukację.

UWAGA!
ADOS – 2 – jedno z najwyżej cenionych na świecie narzędzi diagnostycznych umożliwiających rozpoznawanie zaburzeń ze spektrum autyzmu jest już dostępny w naszej poradni. Od teraz mamy możliwość diagnozowania także 12 – miesięcznych dzieci.
ADOS – 2 to schemat obserwacji zachowania dziecka pod kątem określenia symptomów zaburzeń ze spektrum autyzmu. W przeciwieństwie do wielu innych narzędzi to badanie nie opiera się na informacjach uzyskanych od rodzica (również bardzo istotnych w procesie diagnozy), a na przeprowadzonych próbach z osobą diagnozowaną, odbywających się w sytuacji zabawy lub rozmowy, pozwalających na ocenę umiejętności społecznych i innych powiązanych z ASD aspektów zachowania.

  • Nasi specjaliści:
  • dr n. med. Alicja Owczarek

Lubisz naszą poradnię? Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie.

Facebook
INSTAGRAM