PRZEZCZASZKOWA STYMULACJA MÓZGU PRĄDEM STAŁYM (tDCS)

Przezczaszkowa stymulacja mózgu prądem stałym (tDCS)

Metoda tDCS, kojarzona szerzej pod nazwą mikropolaryzacja jest sposobem stymulowania mózgu z wykorzystaniem prądu stałego. Jej celem jest normalizacja pracy mózgu osiągana poprzez neuromodulację aktywności neuronów i przywracanie tkance nerwowej jej prawidłowych właściwości.

Przezczaszkowa stymulacja mózgu prądem stałym zyskuje coraz większe uznanie specjalistów i rodziców w terapii: afazji, autyzmu, ADHD, mózgowego porażenia dziecięcego oraz zaburzeń funkcji wzrokowych i słuchowych. Ma ona również zastosowanie w przypadku występowania deficytów pamięci, problemów z koncentracją i uczeniem się.

Mikropolaryzacja jest metodą nieinwazyjną i bezbolesną. Parametry prądu wykorzystywane w terapii są zbliżone do fizjologicznych właściwości elektrycznych organizmu.

W naszej poradni dysponujemy również modułem tDCS-LTE, pierwszym i jedynym zoptymalizowanym systemem opartym na tDCS, zatwierdzonym ze względu na bezpieczeństwo i skuteczność w leczeniu objawów depresji u pacjentów dorosłych.
Terapia z wykorzystaniem tDCS-LTE skierowana jest do pacjentów, u których leczenie farmakologiczne depresji nie przynosi efektów lub wiąże się z niekorzystnymi skutkami ubocznymi.

  • Nasi specjaliści:
  • Małgorzata Bogdańska

Lubisz naszą poradnię? Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie.

Facebook
INSTAGRAM