TERAPIA TOMATISA

Terapia Tomatisa

Bodźce słuchowe otaczają nas na każdym kroku. Tysiące dźwięków dziennie przetwarzane są na impulsy elektryczne analizowane w mózgu i identyfikowane jako słowa, muzyka czy odgłos przejeżdżającego samochodu. Odbieranie dźwięków pozwala nam komunikować się, identyfikować niebezpieczeństwa i cieszyć się życiem. Zmysł słuchu ma też kluczowe znaczenie w koordynacji ruchowej i zachowaniu równowagi.
Deficyty w odbiorze bodźców słuchowych utrudniają nawiązywanie interakcji społecznych i uczenie się, powodują również dyskomfort w codziennym życiu. Badania wskazują, że problem ten może dotyczyć nawet jednej na dziesięć osób.
Odpowiedzią na problemy dotyczące przetwarzania słuchowego jest Metoda Tomatisa. Opracowana sześćdziesiąt lat temu jest podejściem terapeutycznym, w którym mózg jest stymulowany za pośrednictwem układu słuchowego w celu przywrócenia odpowiedniego poziomu uwagi słuchowej.
Przed rozpoczęciem treningów słuchowych specjalista Metody Tomatisa ocenia poziom uwagi słuchowej pacjenta, a następnie opracowuje program dostosowany do jego potrzeb. Terapia odbywa się w cyklach oddzielonych przerwami, po których następuje rediagnoza.

Metoda Tomatisa jest rekomendowana w przypadku występowania: nadwrażliwości na dźwięki, zaburzeń mowy, dysleksji, trudności szkolnych czy problemów ze skupieniem uwagi.

W Centrum Medycznym JuniorMed trening słuchowy Metodą Tomatisa jest prowadzony z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń cyfrowych.

Leave us a Reply

You must be logged in to post a comment.

Lubisz naszą poradnię? Odwiedź nas na Facebooku i Instagramie.

Facebook
INSTAGRAM